X
تبلیغات
امروز: دوشنبه 27 اسفند 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
لینک دوستان
بلوک کد اختصاصی

تحقیق خودبیمارانگاری،علائم و نشانه ها و درمان آن در روانشناسی

تحقیق خودبیمارانگاری،علائم و نشانه ها و درمان آن در روانشناسی دسته: روانشناسی
بازدید: 30 بار
فرمت فایل: docx
حجم فایل: 842 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 40

این تحقیق در مورد خودبیمارانگاری،علائم و نشانه ها و درمان آن در روانشناسی در 40 صفحه در قالب ورد و قابل ویرایش شامل تعریف،خودبیمارانگاری،علائم و نشانه ها و درمان آن در روانشناسی،دلایل بروز خود بیمارانگاری،هذیان با خیالپردازی،اختلالات روانی،نشانه‌های خودبیمارانگاری،اختلال خود بیمار انگاری،درمان خودبیمارانگاری،خودبیمارپنداری،روانشناسی بیماری خودبیما

قیمت فایل فقط 6,000 تومان

خرید

این تحقیق در مورد خودبیمارانگاری،علائم و نشانه ها و درمان آن در روانشناسی در 40 صفحه در قالب ورد و قابل ویرایش شامل تعریف،خودبیمارانگاری،علائم و نشانه ها و درمان آن در روانشناسی،دلایل بروز خود بیمارانگاری،هذیان با خیالپردازی،اختلالات روانی،نشانه‌های خودبیمارانگاری،اختلال خود بیمار انگاری،درمان خودبیمارانگاری،خودبیمارپنداری،روانشناسی بیماری خودبیمارانگاری و.....و منابع می باشد.همچنین بررسی میگردد:

فهرست

خود بیمار انگاری.. 3

دلایل بروز خود بیمارانگاری.. 4

سبب شناسی.. 6

علائم بارز: 6

درمان.. 6

دارو درمانی: 6

ـ درمان روانشناختی: 7

اختلالات تفکر7

اختلال در تفكر به چهار صورت امكان پذیر است : 7

اختلال در فرم تفكر8

اختلال در جریان تفكر8

تفاوت هذیان با خیالپردازی.. 10

اختلالات روانی چیست ؟11

علل ررفتار نابهنجار و بیماری های روانی: 11

انواع اختلالات روانی.. 11

اختلالات روانی.. 12

روان نژندی ها (نوروزها) 13

سبب شناسی.. 16

چرا و چگونه شروع می‌شود؟19

جرقه‌ها از کجا است؟19

نشانه‌های خودبیمارانگاری.. 20

عوارض عدم درمان.. 21

سوالاتی که از پزشک باید پرسید22

چه توقعی از پزشک خود دارید؟22

درمان چیست؟23

درمان‌های خانگی.. 23

اختلال خود بیمار انگاری.. 25

اختلال خودبیمارانگاری، چرا و به چه دلیل؟26

ویژگی های شخصیتی و خلقی.. 26

شیوه تربیتی والدین.. 27

علل روان شناختی.. 28

دلایل بروز خودبیمارانگاری.. 29

علایم بارز 36

تداوی.. 37

منابع: 39

خودبیمارانگاری چیست؟

خود‌بیمارانگار یا هیپوکند‌ریاک (hypochondriac)، در اصطلاح روان‌ شناسی و روان ‌پزشکی به شخصی اطلاق می‌ شود که با وجود برخورداری از سلامت بدنی، خود را بیمار می‌ داند و همواره از دردهای خیالی شکایت می‌ کند. ترس بیمارگون یا اعتقاد به داشتن یک بیماری جدی با وجود اینکه بیمارئی وجود ندارد ـ هرکدام از اعضاء بدن ممکن است درگیر شوند. از همه شایعتر درگیری سیستمهای گوارشی و قلبی عروقی است.
این تصور خودبیمارانگارانه، زمانی بیماری تلقی می‌ شود که حدود ۶ ‌ماه از آغاز آن بگذرد و با ‌وجود تایید سلامت بدن توسط پزشک، شخص هم‌ چنان بر بیمار بودن خود اصرار ‌‌ورزد و در نهایت، ترس از بیمار بودن، شخص را مدام به کلینیک ‌ها و درمانگاه‌ های مختلف جهت آزمایش و تجویز دارو بکشاند که به آن “سندرم بیمار خیالی” نیز می گویند.

خودبیمارانگاری‌ عبارت‌ است‌ از اختلالی‌ که‌ در آن‌ فرد اعتقاد زیادی دارد که‌ مبتلا به‌ یک‌ بیماری‌ جدی‌ یا مرگبار است‌، علی ‌رغم‌ این‌ که‌ معاینات‌ و بررسی ‌های‌ کامل پزشکی‌، هیچ‌ مشکلی‌ را نشان‌ نمی دهند.

چنین فردی معمولا در مورد بیماری ‌ها، تشخیص‌ و درمان‌ آن ها اطلاعات‌ زیادی‌ کسب‌ می ‌کند، زیرا به‌ پزشکان‌ زیادی‌ مراجعه‌ می کند و تحت‌ بررسی ‌های‌ زیادی‌ قرار می ‌گیرد. درعلم روانپزشکی به شخصی که از سلامت بدنی برخوردار است ولی خود را بیمار می انگارد هیپوکندریاک یا خودبیمارانگار گویند. تشخیص این حالت زمانی صورت می گیرد که شخص طی حداقل شش ماه علیرغم اطمینان خاطر از لحاظ پزشکی ، خود را متقاعد نموده که بیمار است و یا می ترسد که بیمار باشد .
یکی دیگر از اختلالات شایع و آزار دهنده ، اختلال خود بیمار انگاری نام دارد ، این اختلال به این صورت است که شخص فکر می کند که مبتلا به بیماری سختی شده است که درمان آن بسیار دشوار می باشد. این موضوع به مرور می

قیمت فایل فقط 6,000 تومان

خرید

Share

برچسب ها : خودبیمارانگاری , علائم و نشانه ها و درمان آن در روانشناسی , دلایل بروز خود بیمارانگاری , هذیان با خیالپردازی , اختلالات روانی , نشانه‌های خودبیمارانگاری , اختلال خود بیمار انگاری , درمان خودبیمارانگاری , خودبیمارپنداری , روانشناسی بیماری خودبیمارانگاری

کسب درآمد از تبلیغات کلیکی
نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر
امارگير سايت
لوگو نماد اعتماد الکترونیک
لوگو ساماندهی
logo-samandehi
'گارانتی خرید
logo-guarantee